Kartal Bölgesindeki Yüksek Katlı Konut Projelerini Değerlendirelim

no responses
0
and-pastel

Lokasyon olarak birçok avantajı içinde barındıran kartal ve ilçeleri Anadolu yakasının yüksek katlı projelerinin en yoğun olduğu bölgelerin başında geliyor. Gerek ulaşım gerek Tem ve sahil bağlantılarının avantajı hem yatırımcıyı kendine çekiyor hem de iş imkânı ile oturum sağlayan tüketicinin tercih sebebi oluyor.

Metro ve Marmaray gibi toplu ulaşımların getirdiği avantaj iş arayanların da bu bölgede iş edinilmesini daha çekici hale getiriyor. Yüksek katlı ofis ve konut projeleri nüfusun ihtiyaçlarını karşılayacak ulaşım seçenekleri, çatısız çarşı ve avm seçeneklerinin fazla oluşu fiyatların artışında önemli bir rol oynamakta. Eğitim alanında bölgede birçok marka okul ve devlet okullarının ihtiyaca cevap veriyor olması da yine önemli etkenlerden. Sosyalleşme adına sahil ve deniz ulaşımındaki avantajları çok iyi değerlendirilmiş sayılmasa da yine de çok önemli. İşine gidenler için ulaşım kolaylığı, iş bulabilme potansiyeli kartal bölgesindeki ekonomik ve sosyal sınıfında değişimine katkı sağlamakta.

Bugün Avrupa yakasından – Gebze’ye kadar ulaşım avantajları ve Sabiha gökçen havaalanı TEM bağlantısı , Marinalara olan yakınlığı insanların sosyal hayatlarına oldukça katkı sağlamakta. Her ne kadar Pandemi süresinde mesafelerin ve kalabalık ortamlardan uzak kalmak gerekse de bu süreçte mutlaka atlatılacaktır.

Emlak piyasanın değer artışı insanların tercih edilirlik konusunda kartal ve ilçelerini seçiyor olmaları deprem ile ilgili komşu ilçelere göre daha sağlam bir zemine sahip olmasının payı büyük. Yüksek katlı projelerin yoğunluğu yapılan yapıların depreme karşı sağlamlığı modern teknolojinin kullanılarak yapılaşmaların sağlanması oturum için daha güvenli sayılmakta.

Her ne kadar deprem değil çürük yapılar insanların ölümüne neden olsa da yanlış bilinen birçok bilgi kirliliği insanların bu yüksek katlı projelere şüpheci bakmasına neden oluyor. 1999 depreminde ikiz kuleler olarak bilinen yapıların verdiği sınav aslında bize bir deneyim sundu. Birçok eski bina yıkılırken yüksek katlı yapıların hiç hasar alamadan bu depremi atlattığı ve daha güvenli olduğunu da bir kere daha göz önüne sermiştir.